Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

KVASINY - Oddíl volejbalu Auto Škoda Kvasiny uspořádal na konci dubna již 32. ročník Jarních turnajů mládeže. Na volejbalových kurtech si zahrálo skoro 600 dětí! Výborná organizace, tak to má vypadat všude, více takových, výborný turnaj, vzorně uspořádaný, děkujeme... Tato a podobná hodnocení byla slyšet na kurtech v Kvasinách všude kolem. Oslovili jsme místní trenérku Terezu Novákovou a požádali ji o zhodnocení oblíbeného dvoudenního turnaje.

„Od brzkého rána pršelo, naštěstí desátá hodina proměnila areál v Kvasinách do provozuschopného místa, kde se mohly začít odehrávat první sety. V sobotu se hrál šestkový volejbal ve třech kategoriích, mladších žáků, mladších a starších žákyň. Konečné umístění mladších žákyň bylo následující 1. Réma Rychnov, 2. Slavia HK, 3. Rtyně, 4. Hronov, 5. Polička A, 6. Staré Město, 7. Chlumec, 8. Pouchov, 9. Třebechovice, 10. Šumperk, 11. Polička B a 12. Trutnov. Kategorii starších žákyň vyhrála taktéž rychnovská Réma. Další pořadí bylo 2. Ruchadlo Zájezd, 3. Náchod, 4. Staré Město, 5. Polička, 6. Réma B, 7. Réma C, 8. Pouchov, 9. Lázně Bělohrad a 10. Chlumec. Vzhledem k malému počtu žáků (3 družstva), byly zápasy hrány dvoukolově. První místo si vybojovali žáci z Poličky, druzí skončil tým Týniště nad Orlicí a třetí místo obsadilo domácí družstvo žáků a žákyň z Kvasin.“

ANTUKOVÁ HŘIŠTĚ v Kvasinách praskala ve švech. K vidění tu bylo na 600 dětí z celé České republiky.  2x Foto - Archív VK Kvasiny

SLUNEČNÁ neděle

V neděli bylo slunečno a v Kvasinách se na volejbalových kurtech sešlo celkem 105 družstev! Také proto, že se hrál barevný minivolejbal. Vzhledem k celkovému počtu družstev byla zvolena sedmiminutová utkání. „Na kurtech se pohybovalo zhruba 390 dětí a 200 doprovodných trenérů a rodičů! Pořadí modré kategorie chlapců bylo následovné 1. Hronov, 2. VK Sport RK, 3. VOCE B. Z 20 dívčích družstev vyhrála rychnovská Réma, 2. místo VOCE A, 3. místo Rtyně B. V kategorii červeného minivolejbalu jsme měli 34 týmů. Červený volejbal byl nakonec rozdělen do 4 skupin po osmi a devíti družstev. 1. místa kategorie obsadily týmy z Chlumce A, Chlumce B, Chlumce G a Kvasin B. Na druhém místě skončily VK Sport RK, Bílá Třemešná B, Chlumec C, Chlumec H. Třetí místo: Chlumec E, Réma C, Kvasiny A, Réma A. Celkem 28 družstev si zahrálo v oranžovém minivolejbalu. První příčky tabulek obsadily týmy VK Sport RK, Broumov, Staré Město B, Chlumec Smíškové. Na stříbrných pozicích skončily Hronov B, Kvasiny C, Vk Sport B, Kvasiny B. a na bronzovém stupínku Staré Město A, Hronov A, Réma B, Réma Ještěrky. Poslední kategorii, žlutý mini si přijelo zahrát 15 družstev. Žlutá kategorie se odehrála ve dvou skupinách po sedmi a osmi týmech. Vítězem se stalo Staré Město a Chlumec Cvrčci. Na druhém místě skončili Chlumec Andulky a Chlumec Draci. Třetí místo urvali VK Sport Rychnov a Hronov,“ uvedla Tereza Nováková.

VOLEJBALOVÉ turnaje mládeže pořádaly Kvasiny již po dvaatřicáté!

VÝBORNÁ organizace

Všechny děti si z turnaje odnesly ceny od sponzorů, od malých sladkostí až po tradiční ponožky a trička. Dále nechyběly medaile a volejbalové míče, které jsou pro děti tou nejlepší odměnou. „Jsme vděční, že do tak malého vesnického klubu se nadále sjíždí týmy až ze 100 kilometrů vzdálených klubů. “Nádherné počasí, výborný turnaj”, “výborná organizace, více takových”, “vzorně uspořádané, děkujeme”, “tak to má vypadat všude”, “tradičně dobrá organizace”, to jsou slova trenérů a diváků z Třebechovic, Náchoda, Chlumce nebo Hradce Králové, která nás velice potěšila. Snažíme se, aby si děti turnaj užily a těšily se na další roky. Proto občas ulevujeme od pravidel, abychom turnaj neměli za ligová utkání. Baví nás to a doufáme, že síla volejbalu bude opět vzrůstat a turnaje budou v následujících letech pokračovat.

Rádi bychom poděkovali všem pořadatelům, rodičům a dětem, které pomáhaly. Dále trenérům, kteří tráví čas s dětmi a to nejen na turnajích. Nově nás můžete sledovat také na oficiálních facebookových stránkách, kde jsme jako “Volejbal Kvasiny” a najdete tam krom shrnutí dvou volejbalových dnů také malou dávku fotek,“ informovala Tereza Nováková.