Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRÉ - Poslední zastávkou letošních bodovacích turnajů mládeže byly 9. – 10. března 2024 jihomoravské Hustopeče a Hluk. Stolní tenisté a tenistky z elitního týmu SK Dobré na nich získali celkem devět medailí! A to ve výpravě chyběl Jan Škalda, který absolvoval v dalekém Singapuru tréninkový kemp a následně i turnaj nejvyšší světové série. Pro on-line deník Sport Rychnovska poslední republikové bodovací turnaje mládeže zhodnotil Jakub Merta, trenér SK Dobré.

Kategorie U13 – Hustopeče

„Na turnaji startovali Filip Čermák a Ester Vyskočilová. Filip postoupil ze základní skupiny mezi 32 nejlepších a ve čtyřhře spolu se Skákalem (Montas HK) postoupil do čtvrtfinále. Ester se probojovala mezi nejlepších osm hráček a k medaili jí chyběly jen dva míčky. Vše si ale vynahradila ve čtyřhře, kde spolu s Ondračkovou (Frýdek Místek) celý turnaj vyhrály!“

Kategorie U15 – Hluk

Jakub Dušek se po dvouměsíční pauze zaviněné zlomeninou nártu vrátil rovnou mezi nejlepší starší žáky. Tréninkové manko i zdravotní hendikep byly znát, ale i tak postoupil ze základní skupiny mezi 32 nejlepších. Ve čtyřhře se stálým parťákem Králem (Hodonín) došly až do finále a brali nakonec stříbrnou medaili. Mezi děvčaty Tereza Kovaříčková skončila na třetím místě, když nedotáhla slibně rozehraný zápas proti Sýkorové a prohrála v pěti setech. Elena Kuchařová se musela spokojit „pouze“ s čtvrtfinálovým umístěním, protože znovu nenašla recept na Maršíčkovou z Vlašimi. Ester Vyskočilová pak skončila v semifinále útěchy na 14. - 15. místě,“ uvedl trenér Merta.

DOBERSKÉ FIALKY září na všech frontách, krom individuálních úspěchů hrají velmi úspěšně za svá družstva. V Extralize za áčko SK Dobré zleva nahoře: Adéla Sazimová, Eliška Koďousková, Vendula Šichanová a za béčko v 1. lize zleva dole: Ester Vyskočilová, Tereza Kovaříčková a Elena Kuchařová. Foto - Archív SK Dobré

Kategorie U17 – Hustopeče

„Stejně jako na minulém turnaji této kategorie prošla celým turnajem naprosto bez problémů Vendula Šichanová. Za celý den prohrála pouhé dva sety a po právu si zasloužila zlatou medaili. Spolu s Holejšovskou (Vlašim) pak skončily také na třetím místě ve čtyřhře dívek. Bronzovou medaili ze čtyřhry brali i Martin Záleský a Rostislav Dušek.“

Kategorie U19 – Hluk

"V nejstarší kategorii znovu úřadovala naše děvčata. Jen malý kousek chyběl, abychom zase jednou viděli doberské finále. Bohužel, nakonec se Adéla Sazimová i Vendula Šichanová musely smířit s porážkou od Polákové (HB Ostrov). S naprostou lehkostí ale holky zvládly soutěž čtyřhry, kde znovu braly zlatou medaili. Mezi výrazně staršími se ale dařilo i našim kadetkám. Tereza Kovaříčková skončila na 9. - 12. místě a Elena Kuchařová ve finále útěchy na 14. příčce. Rostislav Dušek i Martin Záleský se také činili, když se oběma podařilo postoupit do osmifinále po výhrách nad silnými soupeři. Jakub Dušek pak v B turnaji vybojoval postup do kategorie A,“ ukončil hodnocení Jakub Merta, trenér SK Dobré.

KRAJSKÉ přebory

V doberské aréně se 17. března 2024 uskutečnily krajské přebory Královéhradeckého kraje v kategorii U15. Spoustu pěkných bitev orámovalo množství medailí pořádající oddílu SK Dobré.

ČTYŘI fialové dresy na pódiu. Krajské přebornice ve čtyřhře Tereza Kovaříčková s Elenou Kuchařovou a bronzové Ester Vyskočilová s Karolínou Píčovou

1. místo: Jakub Dušek - dvouhra starších žáků
  2. místo: Tereza Kovaříčková a Elena Kuchařová - čtyřhra starších žákyň
  3. místo: Elena Kuchařová a Jakub Dušek - smíšená čtyřhra staršího žactva
  4. místo: Elena Kuchařová - dvouhra starších žákyň
  5. místo: Jakub Dušek a Filip Čermák - čtyřhra starších žáků
  6. místo: Ester Vyskočilová a Karolína Píčová - čtyřhra starších žákyň