Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRÉ - O víkendu 4. – 6. října 2024 se v polském Grodzisku Mazowieckém konal prestižní turnaj nejlepších deseti hráčů a hráček Evropy v kategoriích do 15 a 19 let. Ve třech dnech se systémem každý s každým spravedlivě ukázalo, kdo je nejlépe připraven a jaké místo mu v evropské konkurenci patří. Mezi patnáctiletými mělo Česko zastoupení v úřadující mistryni Evropy Hance Kodetové a jako desátý v pořadí se kvalifikoval také Jan Škalda. Hájící barvy SK Dobré. Do Polska na TOP 10 odjížděl jako žebříčkově nejslabší, ale ukázal, že patří do nejužší evropské špičky své věkové kategorie. Ve druhé sérii celostátních bodovacích turnajů byl vidět z našich nejvíce Vincent Špinar

AKTUÁLNĚ šestý nejlepší Evropan své kategorie, Doberák Jan Škalda. Foto – Archív SK Dobré

TOP 10 EUROPE YOUTH, Polsko

1.kolo: Sandro Cavaille (Fr.) – Jan ŠKALDA 4:1, 2.kolo: Danilo Faso (It.) – Jan ŠKALDA 4:0, 3.kolo: Jan ŠKALDA – Robert Alexandru Istrate (Rum.) 4:3, 4.kolo: Francesco Trevisan (It.) – Jan ŠKALDA 4:2, 5.kolo: Görkem Ocal (Tur.) – Jan ŠKALDA 4:1, 6.kolo: Jan ŠKALDA – Pavol Kokavec (Sloven.) 4:1, 7.kolo: Samuel Michna (Pol.) – Jan ŠKALDA 4:2, 8.kolo: Jan ŠKALDA – Aleks Pakula (Pol.) 4:3, 9.kolo: Jan ŠKALDA – Mark Gergely (Maď.) 4:2

„Z pozice desátého hráče turnaje měl hned na začátku těžké soupeře. Prohrál s Cavaillem z Francie a také s Italem Fasem. Velmi vyrovnaný souboj však svedl s nasazenou jedničkou dvouhry kadetů Rumunem Istratem, kdy nakonec v sedmém setu vyhrál 11:8! Druhý den turnaje nejprve prohrál s Italem Trevisanem i Turkem Ocalem, ale chuť si spravil v šestém kole, kdy porazil Slováka Kokavce 4:1. S bilancí dvou vítězství a čtyř porážek byl na průběžném sedmém místě. V posledním soutěžním dnu turnaje usiloval o umístění v horní polovině startovního pole. V osmém kole porazil Poláka Pakulu ve vyrovnaném zápase 13:11 v sedmém setu a svoji pozici chtěl vylepšit ještě v závěrečném souboji s Maďarem Gergelym. To se mu díky výhře 4:2 také povedlo,“ uvedl Jan Rozínek, vedoucí SK Dobré.

Medailové pořadí: 1. Daniel Faso (It.) 9/0, 2. Samuel Michna (Pol) 7/2, 3. Francesco Trevisan (It.) 7/2,. ……6. Jan Škalda 4/5

Republikové BTM ČR turnaje

Druhá série stolně-tenisových celostátních bodovacích turnajů mládeže této sezóny se odehrála 5. – 6. října 2024 na Moravě. Nejvíce zaujal výkon Vincenta Špinara, který prohrál až ve finále s havířovským Feberem a Venduly Šichanové, která podlehla v semifinálovém zápase. A jak hodnotí výsledky doberských nadějí Břetislav Štieber, trenér SK Dobré?

BTM ČR U15, Havířov

„Ve starším žactvu jsme měli čtyři zástupce - Vyskočilová Ester, Macháček Denis, Čermák Filip a věkem ještě mladší žák Špinar Vincent. Všichni hráli turnaj kategorie A. Ester, stejně jako na turnaji v Praze vypadla ve čtvrtfinále, takže si na medaili ještě musí počkat, ale herní projev je stále lepší a lepší, tak to snad příště dopadne. Filip, Vincentem, a ani Denis ze svých skupin nepostoupili, ale v útěše došli až do semifinále, takže i příště si zahrají opět áčkový turnaj. V mixu hrál pouze Filip s Ester a nedařilo se jim vůbec zle, když došli až do čtvrtfinále. Medaile z této kategorie jsme sice nezískali, přesto jsem byl s předvedenými výkony vcelku spokojen.“

DALŠÍ mladá talentovaná stolní tenistka z líhně SK Dobré Ester Vyskočilová

BTM ČR U19, Ostrava

„V kategorii juniorů se turnaje účastnilo šest členů našeho oddílu: Šichanová Vendula, Kovařičková Tereza, Kuchařová Elena, Dušek Rostislav, Dušek Jakub a Záleský Martin. Nejlepšího výsledku dosáhla Vendula, když prohrála až o postup do finále s Juchelkovou z Havířova. Ostatní až na výjimky udrželi své postavení na žebříčku. Snad jenom turnaj smíšených čtyřher mohl dopadnout lépe,“ uvedl trenér Štieber.

BTM ČR U13, Ostrava

„Do hlavní soutěže postoupil Vincent Špinar, který nakonec obsadil 2. místo. Nerad používám výrazy ve smyslu „měl špatný los, hroznou smůlu apod.“, ale tentokrát tu smůlu ve finále Vincent opravdu měl, když na začátku pátého setu dostal čtyři nechytatelná prasátka. Sice bojoval do posledního míčku, ale na vítězství už to bohužel nestačilo. Pro Vincenta je to super výsledek a odměna za tréninkovou píli. Věkem ještě nejmladší žákyně Vyskočilová Stela, Zilvarová Veronika a Macháček Benjamín sbírají ve starší kategorii cenné zkušenosti, a na každém dalším turnaji je to vidět. Nutno také podotknout, že v době probíhajícího BTM si Adéla Sazimová plnila extraligové povinnosti, a Jan Škalda se účastnil evropského turnaje TOP 10, na kterém obsadil konečné šesté místo,“ podotkl Břetislav Štieber.

Dvouhra chlapců, semifinále: Richard Feber (Havířov) – Tomáš Matuška (Hostinné) 3:2, Vincent Špinar (SK Dobré) – Adam Štěpánek (STP Mikulov) 3:1, finále: Richard Feber – Vincent Špinar 3:2