Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRÉ – Předposlední republikové bodovací turnaje mládeže se v únoru odehrály na tradičních stolně-tenisových místech. V Jaroměři a Hostinném získali talentovaní Doberáci ve čtyřech kategoriích neuvěřitelných 14 medailí! Vrátíme se i ke krajským přeborům, kde vynikly třikrát zlaté Ester Vyskočilová a Vendula Šichanová. A jak své svěřence hodnotí Jakub Merta, trenér SK Dobré?

ESTER VYSKOČILOVÁ je po Sazimové, Šichanové, Kuchařové a Kovaříčkové dalším supertalentem z „dílny“ SK Dobré.

Foto – 8x Archív SK Dobré

BTM ČR U13, Hostinné - 10. 2. 2024

„V kategorii mladšího žactva jsme měli pouze dva zástupce, ale oba se dokázali výrazně prosadit. Filip Čermák došel ve dvouhře až mezi osm nejlepších hráčů. Ve čtyřhře pak se Skákalem (Montas HK) vybojovali bronzovou medaili za třetí místo. Ester Vyskočilová z pozice šesté nasazené hráčky pronikla až na stupně vítězů! V semifinále se musela sklonit před pozdější vítězkou Maršíčkovou z Vlašimi, s níž svedla vyrovnanou bitvu. Ve čtyřhře pak s tradiční parťačkou Ondračkovou z Frýdku-Místku skončily na druhém místě a brali stříbrnou medaili.

BRONZ získal na BTM ve čtyřhře Filip Čermák (vpravo)

BTM ČR U15, Jaroměř - 11. 2. 2024

Mezi kadety při zranění Jakuba Duška a neúčasti Honzy Škaldy získávali Filip Čermák a Denis Macháček teprve zkušenosti. O poznání větší ambice jsme měli u děvčat, ale turnaj se Tereze Kovaříčkové a Eleně Kuchařové příliš nevydařil. Obě skončily už ve čtvrtfinále po nepříliš dobrých výkonech. Ve čtyřhře už však přemožitelky nenašly a zlatou medailí si trochu spravily chuť. Velmi dobrý výkon naopak předvedla Ester Vyskočilová, která patří ještě mezi mladší žákyně. Postup mezi dvanáct nejlepších hráček a bronzová medaile ve čtyřhře spolu s Ondračkovou (Frýdek-Místek) je pro ni vynikajícím výsledkem.

V AKCI Elena Kuchařová

BTM ČR U17, Hostinné - 11. 2. 2024

Dorostenecká kategorie je letos nejslabší, co se týká počtu účastníků. Díky souběžně hrané kategorii U15 je obzvlášť mezi děvčaty účast slabší. Ze špičky žebříčku ale tentokrát chyběla jen Poláková. Proto je celkové vítězství naší Venduly Šichanové určitě úspěchem. Spolu s Holejšovskou (SKST Vlašim) pak brala děvčata také stříbrnou medaili ve čtyřhře. Mezi chlapci došel Jan Škalda do finále i přes nepříliš dobré výkony, kdy musel několikrát otáčet skóre po prvním nebo druhém setu. Od semifinále ale předvedl disciplinovaný výkon a k celkovému vítězství mu chyběl jen kousek. V závěru pátého setu prohrál se Slaným z Havířova 9:11! Z dalších našich zástupců postoupil Martin Záleský do čtvrtfinále mezi osm nejlepších hráčů a Rostislav Dušek skončil na 17. - 24. místě.

BUDOUCÍ mužská hvězda stolního tenisu Jan Škalda? Proč ne, v lednu skončil v rakouském Linci až ve finále U15 a získal stříbro!

BTM ČR U19, Jaroměř 10. 2. 2024

V nejstarší kategorii jsme tentokrát brali nejvíce medailí. Shodně v semifinále dvouhry skončily Adéla Sazimová i Vendula Šichanová. Ve čtyřhře pak společně dokráčely až ke zlaté medaili, když ve finále porazily silný a sehraný pár Poláková, Holejšovská. Postupem ze skupiny A mezi nejlepších dvanáct hráček se blýskla také Tereza Kovaříčková. Mezi chlapci získal bronzovou medaili Honza Škalda, když až v pátém setu podlehl největšímu favoritovi Šípovi z Kotlářky Praha. Spolu s hradeckým Lebedou získal Honza bronz také ve čtyřhře. Matěj Kovaříček a Martin Záleský si postupem ze skupiny mezi 24 nejlepších hráčů turnaje vyrovnali sezónní maximum,“ zhodnotil učinkování doberských Jakub Merta.

NOVÁ NADĚJĚ stolního tenisu se jmenuje Stela Vyskočilová

Republikový bodovací turnaj U11, Ostrava

První bodovací turnaj nejmladšího žactva se v letošním roce konal v krásné nové hale v Ostravě - Svinově. Těchto turnajů se pravidelně účastní i naše nejmladší naděje, tentokrát Stela Vyskočilová, Veronika Zilvarová a Ben Macháček. Výsledky okomentoval trenér SK Dobré Břetislav Štieber. „Ben s Veronikou ve svých skupinách prohráli pouze jednou a zajistili si tak účast v hlavní části turnaje. V té prohráli, ale posbírali cenné zkušenosti. Verča obsadila konečné 9 – 12. místo, Ben 9 -16 .místo. Stela vyhrála svoji skupinu, potom porazila Čechovou 3-1 a poprvé si zahrála semifinále. Proti Blechové z Plzně vyhrála první dva sety, pak ale soupeřka hrála více na jistotu a Stelča ztratila bohužel trpělivost. Prohrála 2-3. Bude ale stejně jako Verča a Ben ještě celý příští rok v této kategorií. Mají tak ještě spoustu času na zisk cenných kovů. Stela tak z BTM získala svoji první medaili za třetí místo.

BORCI z SK Dobré opanovali krajský přebor, především třikrát zlatá Vendula Šichanová v U17 a dole Ester Vyskočilová v U13

Krajské přebory U 13 a U 17 v Josefově

Na konci ledna proběhly nejen krajské přebory dospělých, ale také mladšího žactva a dorostenců. A skvělým Doberačkám se povedl mimořádný kousek! Nejprve Ester Vyskočilová v kategorii U13 získala tři zlaté medaile, aby ji o den později napodobila Vendula Šichanová v kategorii U17 také se třemi zlatými! Gratulujeme.