Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRÉ – Třetí díl republikových stolně-tenisových bodovacích turnajů se konal 25. – 26. listopadu 2023 o víkendu na severu Čech v Liberci a Jablonci a mládež z elitního oddílu SK Dobré přivezla rekordních jedenáct cenných kovů! On-line deníku Sport Rychnovska se o skvělém víkendu rozpovídal Jakub Merta, trenér doberských.

„V sobotu nás v zasněženém Liberci čekala kategorie U13, kde se dokázala výrazně prosadit Ester Vyskočilová. Coby šestá nasazená hráčka došla až do finále dvouhry! I když nevyhrála, je její druhé místo velkým úspěchem a první individuální medailí v této sezóně. Druhou medaili, opět stříbrnou, získala spolu s Ondračkovou (Frýdek-Místek) ve čtyřhře. Pouhé jediné vítězství od medaile byl Filip Čermák ve čtyřhře s hradeckým Skákalem. Ve dvouhře pak Filip skončil na solidní 9. - 16. příčce. V turnaji B pak první zkušenosti získávaly dvojčata Alice a Adéla Macurovi.“

ZLATÁ děvčata v U19

Jen o pár kilometrů dále v Jablonci nad Nisou zářila naše děvčata v kategorii U19. „Vendula Šichanová s Adélou Sazimovou ovládly čtyřhru děvčat a ve dvouhře je los svedl dohromady už v semifinále. O kousek lepší byla tentokrát Adéla, která si pak v pěkném finále poradila i s havířovskou Juchelkovou 3:1. Mezi chlapci prošel až do čtvrtfinále Jan Škalda, který byl zcela vyrovnaným protivníkem budoucímu vítězi, extraligovému Vítku Kadlecovi. Ostatní naši hráči bojovaly o dílčí umístění, ať už v kategorii A nebo B. Po několika těžkých výhrách se poprvé probojoval do Áčka věkem ještě kadet Jakub Dušek. Pro neděli si hráči místa vyměnili. V Liberci se v kategorii U17 dařilo jen ve čtyřhrách. Vendula Šichanová tentokrát s Noskovou ze Sparty Praha ovládla soutěž dívek a Martin Záleský s Rostislavem Duškem brali bronzovou medaili ve čtyřhře chlapců. Vendy a Rosťa pak v jednotlivcích prošli do čtvrtfinále mezi osm nejlepších,“ uvedl Jakub Merta.

Kategorie U15

V kategorii U15 zářil Jakub Dušek! „Ano, Kuba senzačně došel do finále, kde podlehl 2:3 svému deblovému spoluhráči Královi z Hodonína. Společně pak skončili na druhé příčce i ve čtyřhře. Tereza Kovaříčková s Elenou Kuchařovou shodně došly do semifinále dvouhry, kde prohrály pětisetové zápasy a musely se tak spokojit s bronzovými medailemi,“ zářil spokojeností trenér Merta.

REKAPITULACE:

U13:

2.místo - Ester Vyskočilová (dvouhra), 2. místo - Ester Vyskočilová/Zuzana Ondráčková (Frýdek-Místek – čytřhra)

U15:

3.místo - Tereza Kovaříčková (dvouhra), 3. místo - Elena Kuchařová (dvouhra), 2. místo - Jakub Dušek (dvouhra), 2. místo - Jakub Dušek/Ondřej Král (Hodonín – čtyřhra)

U17:

1.místo - Vendula Šichanová/Adéla Nosková (Sparta Praha – čtyřhra), 3. místo - Martin Záleský/Rostislav Dušek (čtyřhra)

U19:

1.místo - Adéla Sazimová (dvouhra), 1. místo - Adéla Sazimová/Vendula Šichanová (čtyřhra), 3. místo - Vendula Šichanová (dvouhra)