Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRÉ / Malmö - Hned tři hráči doberského stolně-tenisového klubu se dostali do výběru reprezentačních trenérů v kategoriích U15 a U19 pro letošní Mistrovství Evropy juniorů, které se uskutečnilo ve švédském Malmö. Největší úspěch zaznamenal velký talent českého pingpongu Jan Škalda, který získal stříbrnou a bronzovou medaili! Více již o ME juniorů on-line deníku Sport Rychnovska poreferoval Jan Rozínek, vedoucí SK Dobré.

ČESKÁ reprezentace. Zleva dole pátá Vendula Šichanová, sedmá Adéla Sazimová a nahoře třetí zleva Jan Škalda.

Foto - 4x Archív SK Dobré

„Úspěch české výpravy a výjimečného ročníku 2009 potvrdil tým okolo Jana Škaldy bronzovou medailí v družstvech a stříbrem ve smíšené čtyřhře. Se spoluhráči Jakubem Kabelkou a Hankou Kodetovou tak navázali na dva roky staré vítězství v družstvech U13 na Mistrovství Evropy v Podgorici.

Jan Škalda

Už samotná účast ve čtyřčlenném reprezentačním výběru pak byla pro naše juniorky úspěchem a obě přispěly k velkému týmovému úspěchu. České družstvo skončilo na 5. místě a nechybělo mnoho, aby dosáhlo i na medaili. Vendula Šichanová s Adélou Sazimovou pak spolu ve čtyřhře postoupily mezi 32 nejlepších párů, kde nevyužily mečboly proti azerbajdžánské dvojici a postup do osmifinále jim unikl. Ve dvouhře pak Vendy postoupila také mezi 32 nejlepších hráček.“