Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRÉ – Poslední dubnový víkend se konalo v Újezdu u Brna stolně-tenisové Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii do 17 let. A do historie oddílu SK Dobré se zapsalo zlatým písmem. Titul ve dvouhře juniorů – U17 a zlatou medaili vybojoval Jan Škalda a to patří věkem stále do kategorie patnáctiletých! Další doberskou hvězdou šampionátu byla Vendula Šichanová, která navázala na skvělé výkony z play-off Extraligy žen. Jak velkolepé úspěchy hodnotí Jan Rozínek, vedoucí SK Dobré?

Jan ŠKALDA

„Bez respektu poráží i mnohem starší hráče. V semifinále obracel stav 0-3 na sety, v sedmém setu nekompromisním útokem odvrátil mečbol, aby svůj druhý proměnil. Ve finále po prvním prohraném setu už další čtyři ovládl a mohl se radovat ze svého druhého individuálního titulu Mistra ČR.“

SK DOBRÉ oslavuje dalšího mistra ČR a to v podobě Jana Škaldy (v šedém triku). Foto - Archív SK Dobré

Dvouhra dorostenců, čtvrtfinále: Jan Škalda (SK Dobré) – Martin Slaný (SKST Havířov) 4:0 (5,6,6,8), semifinále: Jan Škalda – Radim Nechyba 4:3 (-10,-6,-4,9,7,8,11), finále: Jan Škalda – Martin Vaigl 4:1 (-5,8,4,3,6).

Ke zlatu z dvouhry přidal Jan Škalda ještě stříbrnou medaili ze čtyřhry (s Lebedou, Elizza Praha) a bronzovou ze smíšené čtyřhry s Kodetovou (Havířov).

Vendula ŠICHANOVÁ

„Tři medaile do Dobrého přivezla také Vendula Šichanová. Čtvrtá hráčka českého žebříčku potvrdila své umístění ziskem bronzové medaile ve dvouhře juniorek. S přehledem došla do semifinále, kde prohrála s pozdější vítězkou Kodetovou po výborném výkonu 2:4. Jako jediná ji dokázala během turnaje vzít dva sety.

Dvouhra dorostenek, čtvrtfinále: Vendula Šichanová (SK Dobré) – Anežka Truněčková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 4:0 (7,9,8,11), semifinále: Hanka Kodetová – Vendula Šichanová 4:2 (-6,-6,7,8,4,4).

FIALKA Vendula Šichanová s poháry a medailemi dole uprostřed

K tomu získala dvě stříbrné medaile ve čtyřhrách a to po dvou pětisetových finálových prohrách. Ve čtyřhře hrála s Holejšovskou (Vlašim) a ve smíšené nastupovala s Kolečkářem (Havířov). Těžko odhadnout jak by to dopadlo, kdyby hrála v oddílovém páru s Janem Škaldou. Ten kvůli plánu reprezentace na medailovou šanci na Mistrovství Evropy hrál s Kodetovou. Paradoxně ale právě je porazili Šichanová s Kolečkářem v semifinále 3:2 (-10,7,9,-8,4),“ uvedl Jan Rozínek.

Neztratili se ani další doberští stolní tenisté, kteří si vybojovali nominaci na MČR. Martin Záleský a Rostislav Dušek byli jen krůček od medaile ve čtyřhře, když se jim nepodařilo proměnit jeden ze dvou mečbolů ve čtvrtfinále! Ve dvouhře obsadil Dušek konečné 9. - 16. místo, Záleský 17. - 32. místo. Elena Kuchařová postoupila z kvalifikace a skončila na 17. - 32. místě.

KOUSEK OD ZLATA byla Vendula ve finále čtyřhry s Holejškovou, když vedly už 2:0 ...