Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRÉ – Nejtalentovanější stolní tenisté a tenistky z celé Evropy se střetli 11. – 15. října 2023 v Plzni v mládežnické sérii EUROPE YOUTH SERIES Czech Open. Zúčastnil se ho také reprezentační výběr České republiky, do kterého se nominovali čtyři šampioni z elitního doberského oddílu Jan Škalda, Tereza Kovaříčková a Elena Kuchařová v kategorii U15 a Ester Vyskočilová v kategorii U13.

JEDEN z největších českých talentů současnosti Jan Škalda získal dvě medaile! Foto - European Table Tennis Union

Jelikož se turnaj počítá do evropského žebříčku mládeže, přijely reprezentační výběry z mnoha evropských zemí. „Povedlo se nám sem dostat zástupce 13 států, je zde přes 150 účastníků. Jsme rádi, že se v Plzni v kategoriích do 13 a 15 let schází absolutní evropská špička,“ uvedl Roman Čech z České asociace stolního tenisu.

A jak zhodnotil vystoupení Doberáků trenér Břetislav Štieber? „Honzovi Škaldovi se podařilo získat hned dvě medaile (!) a naše děvčata v porovnání se zbytkem Evropy obstála. V kategorii U15 prošel Jan Škalda turnajem hladce až do čtvrtfinále, kde porazil silného Girllingera z Rakouska. V boji o medaile pak nestačil na Belgičana Janssense a skončil tak na třetím místě. Své výkony ještě vylepšil, když spolu s Annou Holejšovskou (SKST Vlašim) vyhráli smíšenou čtyřhru v kategorii U15 a brali tak zlaté medaile!

DO ČESKÉ reprezentace už také nakoukla Ester Vyskočilová. Foto - European Table Tennis Union

DĚVČATA

Ester Vyskočilová v kategorii U13 skončila ve dvouhře v semifinále útěchy na děleném 17. - 18. místě. V U15 skončila Tereza Kovaříčková spolu s Holubovou (SKST Hodonín) na 6. místě a Elena Kuchařová spolu se Sýkorovou (Sokol Plzeň) na 9. místě a ze základní skupiny nepostoupily. Ve smíšené čtyřhře páry Kovaříčková – Vršovský (Apollo Ústí nad Labem) a Kuchařová – Balvar (SKST Havířov) jedenkrát zvítězily a skončily v druhém kole na 9. - 16. místě. Ve dvouhře skončila Tereza na 17. - 32. místě, Elenka i Ester pak na 9. - 16. místě v B-Finále.“

KAMARÁDKY, Tereza Kovaříčková (na fotografii nahoře) a Elena Kuchařová (dole) bojovaly v kategorii U15.

2x Foto - European Table Tennis Union

DEVĚT MEDAILÍ z moravsko-slezského BMT

Vraťme se ještě k významnému turnaji BTM v Ostravě a Havířově, odkud si na začátku října přivezly stolně-tenisové naděje z SK Dobré celkem devět medailí!

U13 – 2. místo - Ester Vyskočilová ve čtyřhře s Ondračkovou z Frýdku-Místku, 3. místo - Filip Čermák ve čtyřhře se Skákalem z Montasu Hradec Králové.

U15 – dvakrát 3. místo ve dvouhře - Tereza Kovaříčková a Elena Kuchařová, 3. místo ve čtyřhře dvojice Tereza Kovaříčková - Elena Kuchařová

U17 – 1. místo - Vendula Šichanová ve čtyřhře s Holejšovskou ze SKST Vlašim. 2. místo ve dvouhře – Vendula Šichanová, 3. místo ve čtyřhře pro dvojici Záleský - R. Dušek

U19 – 1. místo ve čtyřhře pro dvojici Adéla Sazimová - Vendula Šichanová

JEDENÁCTIČLENNÁ výprava oddílu SK Dobré v Ostravě a Havířově byla vidět!  2x Foto - Archív SK Dobré