Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

PEKLO N. Z. – Tomu se říká obrat! Pekelští nohejbalisté prohrávali v semifinále Dorostenecké ligy 0:1 na zápasy, doma srovnali na 1:1 po nejtěsnějším vítězství 4:3 a na rozhodující třetí bitvu se vydali zpět do Modřic, kde Čerti od Zdobnice zvítězili opět 4:3! Série přinesla výborný dorostenecký nohejbal, který se musel divákům líbit. Pekelské nohejbalisty tak čeká po roce Superfinále, v kterém budou obhajovat zlaté medaile! Soupeřem jim bude Baník Stříbro, které vyhrálo v druhém semifinále 4:2 nad Slavojem Český Brod a v sérii 2:1.

OHROMNÁ RADOST po odehrání posledního míče a postupu do Superfinále! Foto – 6x Archív Facebook Nohejbal Modřice

MNK Modřice - TJ PEKLO nad Zdobnicí 3:4

Kolouch, Svoboda - Jarkovský, Novotný 2:0, Dlabka, Jahoda, Sluka - Fries, Kotyza 1:2, Kolouch, Sluka, Svoboda - Koblic, Kotyza, Novotný, Teplý 2:0, Jahoda - Fries 0:2, Dlabka, Kolouch, Svoboda - Fries, Koblic, Kotyza, Novotný 2:1, Jurka, Kolouch, Svoboda - Fries, Kotyza, Teplý 1:2, Dlabka, Jahoda, Sluka - Jarkovský, Koblic, Novotný 1:2

Konečný stav série 1:2

V ČERVENOČERNÝCH dresech hráči Pekla nad Zdobnicí, v modrých Modřice

Po dvou těsných a vyrovnaných zápasech se odehrála o víkendu rozhodující bitva a nedalo se čekat nic jiného ani v Modřicích, je to tak? Na to jsem se zeptal šťastného pekelského lodivoda Michala HOSTINSKÉHO. „Průběh byl velmi podobný jako v přechozích zápasech. Papírově silnější sestavy porazily v úvodu ty slabší a do trojic se šlo i do třetice za stavu 1:1. Více se zapotili Pekelníci Fries s Kotyzou, kteří ztratili první set, ale poté se jim podařilo průběh bez problémů otočit. První trojka hostů nastoupila bez Friese a měla velmi těžkou úlohu, domácí sestava Kolouch, Svoboda, Sluka potvrdila roli favorita a po setech 10:8, 10:7 vedly Modřice 2:1. Singl a konkrétně Fries celou sérii držel Peklo nad vodou a nejinak tomu bylo i nyní. Přestože domácí Jahoda podal především v 1. setu sympatický a bojovný výkon, hostující lídr to zvládl a bylo srovnáno na 2:2.

VÝBORNÝ byl v singlu opět Ondřej Fries

Obrovskou bitvu nabídl souboj odvetných trojic. Ten dospěl až do koncovky třetí sady, kde za stavu 9:9 Dlabka dokázal zablokovat Novotného a Modřice měly k vítězství znovu blíže. Fries s Kotyzou však měli minimum pochopení pro brzký konec duelu a v prvním setu elitní sestavu domácích Koloucha, Svobodu se střídajícím Jurkou rozdrtili 10:2. Druhý set zvládly lépe naopak Modřice a bylo srovnáno. Koncovku třetí sady ale lépe zvládli Východočeši poměrem 10:8, a do třetice tak o osudu utkání rozhodovaly až druhé debly. Ty přinesly podobnou houpačku jako minulý týden. První set zvládlo lépe Peklo v sestavě Novotný, Jarkovský a střídající Koblic, druhý ovládli domácí hráči Dlabka, Sluka a alternující Jahoda. O všem tak rozhodoval znovu zkrácený set, kde za stavu 9:8 vzal odpovědnost na sebe Novotný a úspěšným útokem poslal Peklo do Superfinále!“

SEMIFINÁLE mezi Peklem a Modřicemi, to byla bitva jako řemen ...

Hodně zklamaný byl hostující trenér Petr Jahoda: „Jsme pochopitelně velmi zklamaní a gratuluji hostům k postupu do Superfinále! Děkuji jim za odehranou krásnou semifinálovou sérii, všechny její dílčí zápasy měly výbornou úroveň a pro mladé hráče znamenaly cenné zkušenosti a jejich další posun v kariérách. My se teď musíme psychicky připravit na „zápas zklamaných“ o třetí místo, o jehož smysluplnosti si dovoluji trochu pochybovat.“

Pozvánka na SUPERFINÁLE

28. října 2024, 9 hod.

Po dlouhé době mění místo konání, libeňskou UNYP arénu kvůli vytíženosti a nákladnosti střídá sportovní hala Aero v Odeleně Vodě, středočeském městečku jen pár kilometrů od Prahy.

K vidění budou opět tři superfinálová klání v jeden den, na jednom místě. Od 9 hodin začíná superfinálový maraton dorosteneckou kategorií, ve 12 hodin vypukne bitva zástupkyň něžného pohlaví a zlatý hřeb superfinálového dne, mužská kategorie, započne v 17 hodin a bude vysílána také v televizi na ČT Sport.