Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA – Obrovského úspěchu dosáhl v letošní sezoně 2022/23 nováček 1. ligy národní házené mužů tým Sokola Dobruška, když postoupil do play off a následně i do semifinále. V konečném účtování obsadili dobrušští házenkáři čtvrté místo! O komentář z posledního letošního zápasu jsme požádali brankářskou jedničku Tomáše Preclíka.

HISTORICKOU SEZONU vyšperkovali dobrušští házenkáři postupem do semifinále! Na fotografii práce obránců Josefa Tomáše a Tomáše Holance proti Tymákovu.  2x Foto - Archív Sokol Dobruška

Tymákov – DOBRUŠKA 19:13 (11:5)

Branky hostů: Morávek Josef 7, Morávek Jan 3, Tomáš Josef 2, Verner Jan 1

„Dobruška chtěla v semifinále navázat na předchozí úspěch, kdy ve čtvrtfinále vyřadila favorizovaný Krčín. Proti ní však stál v semifinálovém boji Tymákov, který byl lídrem I. ligy po základní části a měl daleko větší zkušenosti se zápasy play-off. Prvních patnáct minut zápasu přineslo vyrovnanou bitvu, ale postupem času Tymákov začal přebírat otěže utkání a diktovat tempo hry. V druhé polovině první půle měla Dobruška problém prosadit se přes dobře organizovanou defenzivu Tymákova.

SESTAVA Sokol Dobruška:

Preclík Tomáš, Urban Michal – Dolejší Radim, Holanec Tomáš, Tomáš Jan (K), Tošovský Lukáš, Dubský Vojtěch – Ježek Jiří, Tomáš Josef, Morávek Josef, Morávek Jan, Verner Jan, Štěpán Jakub, Ruml Petr. Trenér: Holada Pavel, Vedoucí družstva: Verner Josef

Sokol Dobruška – muži

Domácí potvrzovali roli favorita a druhou půli kontrolovali vedení. Obrovskou předností Tymákova byla i šířka kádru, díky které měl na každém postu zkušené hráče, kteří se mohli kdykoliv bez problémů zapojit do děje zápasu. Díky tomu zvládali hrát ve vysokém tempu a adekvátně reagovat na vývoj hry. V závěru zápasu se začalo dařit útoku Dobrušky, ale bylo již pozdě. Tymákov si s přehledem dokráčel pro semifinálové vítězství 19:13 a ukončil tím sezónu dobrušským házenkářům. Ti však předvedli povedenou jízdu jarní částí sezóny, korunovanou postupem do semifinále přes regionální rivala,“ uvedl spokojeně Tomáš Preclík.

STŘELCI Dobrušky v sezoně 2022/23

Josef Tomáš 117, Josef Morávek 113, Jan Verner 70, Petr Ruml 22, Jan Hudeček 15, Jan Morávek 11, Jiří Ježek 5, Jakub Štěpán 2

Pro dobrušské muže to byl historický ročník! Nejenže vyrovnali nejlepší ligové umístění, ale navíc si připsali historicky první triumf v Českém poháru. „Je třeba ocenit, že hráči dokázali přes zimní pauzu ze sebe oklepat deku nedobrých podzimních výsledků a dohrát jaro nadoraz, se sebezapřením a či dokonce se zraněními, která by spoustu hráčů vyřadila na několik týdnů. V následujícím roce se hráči pokusí o navázání na letošní úspěch a uvidí se, co nový ročník přinese,“ uvedl Tomáš Preclík.