Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA - V severomoravské Studénce se konalo 6. – 8. září 2024 tradiční mezizemské klání národních házenkářů Čechy – Morava. V rámci celé akce se představily juniorské a dospělé ženské i mužské týmy. Dobrušku v utkání reprezentovali v dresu mužů ČECH obránce Tomáš Holanec, v ženském týmu VÝCHODU útočnice Andrea Henclová a trenérka Petra Vošlajerová. v juniorském družstvu VÝCHODU brankář Josef Nejman a v útoku Filip Kubec. Záznam z exhibice je k vidění v České televizi na programu ČT Sport.

EXHIBICE ve Studénce se účastnily největší hvězdy dobrušské národní házené, Petra Vošlajerová, Tomáš Holanec a Andrea Henclová. Foto - 4x Archív Sokol Dobruška

NEJLEPŠÍ HRÁČI za rok 2023

Při této příležitosti byli vyhodnoceni nejlepší házenkáři ČR za minulou sezonu. Senzační ocenění si odnesl Tomáš HOLANEC, který byl vyhlášen na druhém místě! Pro obránce je to ohromný úspěch, jelikož většinou bývají lépe hodnoceni útočníci. V desítce nejlepších hráčů se umístili ještě další dva hráči Dobrušky a to útočník Josef Morávek a brankář Tomáš Preclík. Mezi ženami získala ocenění za 3. místo nestárnoucí útočnice Petra VOŠLAJEROVÁ, která se on-line deníku Sport Rychnovska svěřila s dojmy z této krásné akce.

TŘETÍ nejlepší házenkářkou roku 2023 byla zvolena Petra Vošlajerová (druhá zprava)

VÝCHOD proti Západu a ČECHY - Morava

„V neděli 8. září se utkaly v hlavních zápasech nejprve družstva juniorek a juniorů. Mezi děvčaty jsme zastoupení neměli, mezi juniory už ale ano. V dramatickém utkání předváděli mladí nadějní hráči fantastické výkony a nakonec překvapivě, ale zaslouženě zvítězil tým VÝCHODU 21:19 (9:11). Zasloužili se o to i dva Dobrušťáci, kapitán družstva, brankář Josef Nejman a útočník Filip Kubec. Poté již nastoupili k zápasům dospělí. Jako první se představily ženy, kdy se po loňské remíze opět očekávalo vyrovnané utkání. V dresu východu se představila i útočnice Andrea Henclová a trenérkou jsem byla zvolena já. Utkání bylo ovlivněno sobotním zraněním brankářky Ivy Richterové, která je dlouhodobou oporou žen z Východu. Od počátku utkání byly střelecky úspěšnější hráčky Západu a hned od úvodu si vytvořily pohodlný až šestibrankový náskok. Výhod se střelecky trápil, několikrát nastřelil pouze tyč a tak do poločasu vedl Západ pohodlně 15:7. V druhé půli se útoky střelecky vyrovnaly, ale na to, kdo se stane vítězem utkání, to již vliv nemělo. Zápas skončil jasným vítězstvím ZÁPADu 26:18. Třešničkou na dortu bylo utkání mužů. Dobrušku reprezentoval obránce Tomáš Holanec. Utkání bylo velmi vyrovnané, až v závěru poločasu tým Čech strhl po několika rychlých gólech vedení na svoji stranu a do druhého poločasu nastupoval s náskokem čtyř branek 12:8. V druhém poločase předvedla skvělou hru obrana v čele s brankářem, a když útok sázel stále jeden gól za druhým, bylo z toho jasné vítězství Čech 23:13!“

TÝM ŽEN VÝCHODU a dvě Dobrušťačky v něm! Ve druhé řadě vlevo trenérka Petra Vošlajerová a druhá zprava Andrea Henclová

Andrea HENCLOVÁ

Jak hodně potěšila nominace na Mezizemské hry a jak tento víkend hodnotí Andrea Henclová, která se této akce účastnila již po desáté? „Účast na takové akci je pro mě vždy čest! Nikdy bych to nebrala jako samozřejmost. Je to krásná akce, kde člověk potká spoustu známých a kamarádů. Letošní ročník se mi moc nedařilo a ani závěrečný zápas se nám příliš nevydařil. Soupeř byl kvalitní a po právu vyhrál. Třeba za rok v Mostě východ konečně urve výhru na svou stranu!“

DOBRUŠKU již sousty let reprezentují po celé republice dvě ikony Petra Vošlajerová a Andrea Henclová