Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA - Poslední podzimní hrací kolo dobrušských házenkářů se uskutečnilo 22. října 2023 v Brně, kde se střetli s Moravskou Slávií. Vyrovnané utkání skončilo remízou a hráči Dobrušky tak v 1. lize, nejvyšší národně házenkářské soutěži, skončili se ziskem 15 bodů na 4. místě, což je téměř dvakrát více bodů než po loňském podzimu! Požádali jsme Tomáše Preclíka, aby nám o posledním zápase poreferoval.

KNH MS Brno - Sokol DOBRUŠKA  24:24 (12:14)

Branky hostů: 7x Morávek Josef, 7x Tomáš Josef, 6x Verner Jan, 3x Ježek, 1x Ruml

„Úvod se vydařil. Dobruška se dostala do čtyřbrankového vedení, které si držela většinu poločasu. Domácí se koncem poločasu začali po individuálních akcích prosazovat a dotáhli se na rozdíl dvou branek. V druhé půli se opět povedlo postupně dobrušským házenkářům náskok navýšit na 4 góly. Bohužel však nepřesnou střelbou okolo 15. minuty dala Dobruška soupeři možnost se dotáhnout. „Morenda“ toho využila a stáhla náskok Dobrušky na rozdíl jedné branky. Hráči Dobrušky měli v poslední minutě možnost útoku, bohužel však došlo ke ztrátě a domácí si vybojovali ještě v závěru pokutový šestimetrový hod po čase. Scénář se opakoval, jako v prvním vzájemném utkání (14:13 pro Dobrušku, později zápas kontumován na 10:0). Dobruška vede o gól a „Morenda“ má možnost z „šestky“ vyrovnat. Bohužel tentokrát se brankáři nepodařilo střelu chytit a bylo vyrovnáno 24:24.“