Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA – Muži Sokola Dobrušky obhajují loňský překvapivý, ale zasloužený titul vítězů Českého poháru. Naši házenkáři se vyhnuli osmifinále a byli nasazeni přímo do čtvrtfinále. To se odehrálo v Brně a Dobruška postoupila z druhého místa do semifinále, které se opět odehrálo v Brně a zde již borci z města F. L. Věka skupinu ovládli. Jak poslední zápasy viděl skvělý brankář Dobrušky, na to už on-line deníku Sport Rychnovska odpověděl Tomáš Preclík.

BITVY o vítězství v Českém poháru uvidí fanoušci národní házené v nové dobrušské hale Pulická, přijeďte také fandit. Foto – Archív Sokol Dobruška

„Dobrušští házenkáři v Brně zabojovali o postup do finále s ostravským Svinovem, severomoravským Pustějovem a domácím 1. NH Brno. První utkání přineslo střet Dobrušky a Pustějova. Pustějov je sice druholigovým mančaftem, ale často dokázal obrat o body papírové favority. Dobruška zvládla lépe první půli a vedla 11:7. Náskok si v pohodě pohlídla a zvítězila 18:14. V druhém zápase se Dobruška utkala s 1.NH Brno. První poločas nepřinesl moc zajímavého a zápas by ocenili pouze fanoušci defenzivní házené (5:4 pro Dobrušku). Tento zápas si dobrušská ofenziva vybrala smolný zápas, a i z jasný šancí nedokázala skórovat. Brno toho využilo a zápas otočilo na svoji stranu a zvítězilo 13:7. Poslední zápas byl pro Dobrušské klíčový."

POSTUP Dobrušky do finále

ČTVRTFINÁLE: Dobruška – Podlázky 12:12, Čakovice 16:14, 1. NH Brno 8:11 (postup z 2. místa)

SEMIFINÁLE: Dobruška – Pustějov 18:14, 1. NH Brno 7:13, Svinov 17:15 (postup z 1. místa)

„Aby nemuseli čekat na často nevyzpytatelnou matematiku ohledně postupu při shodě bodů, museli dobrušští házenkáři vyhrát nad Svinovem. Po první půli se ujali vedení 9:7. Ve druhém poločase se jim povedlo tento rozdíl uhájit a zvítězit 17:15. Díky tomuto vítězství si tak dobrušští házenkáři zajistili účast ve finále Českého poháru, které se navíc bude konat 23. – 24. 3. v Dobrušce. Je to ideální možnost se poprat o obhajobu celkového vítězství, a ještě navíc před domácím publikem,“ zve všechny fanoušky sportu Tomáš Preclík.

PROGRAM velké soboty v Dobrušce - muži i ženy se kvalifikovali do finálových skupin!