Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA - O víkendu 14. - 15. října čekalo dobrušské národní házenkáře venkovní dvoukolo v západočeských Nýřanech a severočeském Mostě. Naši borci oba zápasy vyhráli a v nejvyšší národně-házenkářské soutěži, 1. lize jsou již čtvrtí! Bod za sousedním Krčínem. Jak viděl zápasy Tomáš Preclík, brankář Sokola Dobrušky?

TJ Nýřany – DOBRUŠKA 14:17

Branky hostů: Verner Jan (6), Morávek Josef (5), Tomáš Josef (5), Ježek (1)

„Sobotní zápas v Nýřanech přinesl vyrovnaný první poločas, ve kterém závěr lépe zvládla Dobruška a do druhé půle si nesla vedení 8:7. V druhém poločase se podařilo obraně navázat na úspěšný první poločas a osobní obsazování činilo soupeři při rozehrách problém. Dobrušští házenkáři tím získali několik balónů, díky kterým zvýšili vedení. Závěr už měla Dobruška pevně pod kontrolou a dala možnost hrát i hráčům z lavičky. Ti pak dotáhli zápas do zdárného konce.“

Sestava: Preclík, Nejman - Holanec, Tomáš Jan (K), Tošovský, Dubský, Lenfeld - Morávek Josef, Verner Jan, Tomáš Josef, Ježek. Trenér a vedoucí: Laštůvka Jan

Baník Most NH – DOBRUŠKA 17:18

Branky hostů: Morávek Josef (11), Verner Jan (6), Tomáš Josef (1)

„V neděli přivítal na svém hřišti dobrušské hráče Mostecký Baník. Ti několikrát těsně prohráli s týmy ze špičky tabulky, tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. První poločas se stal poměrně dobrou střeleckou podívanou a diváci viděli spoustu povedených akcí na obou stranách. Poločas vyšel lépe Dobrušce, která vedla 13:11. V druhé půli se jako by střelecké stroje zasekly a začaly více hrát prim obrany a brankáři na obou stranách. V posledních minutách se povedlo dát Dobrušce branku a získat tím vedení 18:17. Soupeř měl ještě šanci na útok, ale šanci neproměnil a Dobruška si tak připsala další dva body do tabulky.“

V neděli 22. října se odehraje 12. kolo, poslední podzimní zápasy 1. ligy. Dobrušští házenkáři míří do Brna, kde změří síly s Moravskou Slavii Brno.