Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA – Ve dnech 23. - 24. března 2024 se v dobrušské sportovní hale Pulická konalo finále druhé nejvyšší soutěže národní házené - Českého poháru, kam se sjely nejlepší týmy z celé republiky, a to jak z kategorie mužů, tak z kategorie žen. Jak už víte, dobrušským házenkářkám se podařilo vybojovat stříbrné medaile. Muži obhajovali z minulého roku překvapující zlato a historické vítězství v celé soutěži! To se jim ale nakonec nepodařilo, skončili na nepopulárním bramborovém stupínku. Na to jak hodnotí víkendové souboje o medaile a házenkářský večírek se on-line deník Sport Rychnovska informoval u Josefa Nejmana, brankáře Sokola Dobrušky.

KAPITÁN Dobrušky Jan Tomáš v akci! Foto - 3x Archív Sokol Dobruška

„V kategorii mužů do finále postoupila družstva TJ Příchovice, TJ Sokol Tymákov, 1. NH Brno a domácí TJ Sokol Dobruška. Překvapivým účastníkem finále bylo již zmíněné 1. NH Brno, protože hraje druhou ligu, zatímco ostatní družstva se drží na vrcholu ligy první. To je ale nezastavilo a motivaci jim to naopak dodalo a tato motivace je provázela celým Českým pohárem, kdy i v nižších kolech poráželi prvoligové týmy jeden za druhým a postup do finále si tak zcela zasloužili.“

TJ Příchovice – Sokol Dobruška  19:11 (11:8)

Finálový turnaj odstartoval zápasem domácí Dobrušky a Příchovic. „Zkušenost dlouhodobých účastníků první ligy Příchovic dala Dobrušce dost zabrat a tak nakonec s Příchovicemi 11:19 prohrála. V následujícím zápase 1. NH Brna s jasným favoritem Tymákovem nikdo moc neočekával, že by prohrál. Po vyrovnaném poločasu 6:6 Tymákov motivace Brna zaskočila. Ten se vedení ujal až v druhém poločase a nakonec Brno jasně porazil 18:12,“ uvedl Josef Nejman.

SESTAVA Dobrušky:

Horní řada zleva: trenér Pavel Holada, Jan Verner, Radim Dolejší, Jan Tomáš (K), Tomáš Holanec, Vojtěch Dubský, Aleš Lenfeld a trenér Jan Laštůvka. Střední řada: Petr Ruml, Jiří Ježek a Filip Kubec. Spodní řada: Lukáš Tošovský, Josef Morávek, brankáři Tomáš Preclík a Josef Nejman

Sokol Dobruška – 1. NH Brno  10:14 (5:8)

Další zápas hrálo 1.NH Brno proti Dobrušce a opět všechny šokovalo. Nejenže vedlo celý zápas, ale nakonec i 14:10 vyhrálo! „Poslední zápas soboty byl zápasem dvou favoritů, kterými byly Tymákov a Příchovice. Ze začátku vyhrávaly Příchovice, v druhém poločase ale Tymákov zabral a výsledek skončil remízou. První den turnaje pak všechna družstva oslavila v místním kulturním domě, kde se konal házenkářský večírek. K našemu sportu neodmyslitelně patří nejen rivalita, ale i přátelství napříč týmy, která tento večer provázely,“ podotkl dobrušský brankář Nejman.

Sokol Dobruška – Sokol Tymákov  22:22 (12:12)

V neděli byl na programu zápas 1. NH Brno a Příchovice. Očekávanou výhru 19:12 si odnesli hráči Příchovic. V posledním zápase turnaje se utkaly týmy Tymákova a Dobrušky. „Dobruška už měla jisté čtvrté místo, ale i tak v zápase hrála naplno a o poločase byl výsledek nerozhodný. Tymákov byl tímto vývojem zaskočen, protože očekával, že Dobrušku porazí. V tom se ale mýlil a Dobruška se porazit nenechala ani v druhém poločase. Remíza sice Dobrušce nepomohla, za to ale uškodila Tymákovu, který kvůli ní skončil druhý. Jak již pozornému čtenáři došlo, první skončilo družstvo Příchovic, třetí skončili házenkáři z 1.NH Brno a čtvrté místo obsadila domácí Dobruška. I když jsme si medaile neodvezli, získali jsme spoustu důležitých zkušeností a během sobotního večera i spoustu nových přátel z celé republiky. Závěrem bych chtěl poděkovat pořadatelům za skvělé zvládnutý management a samozřejmě divákům, kteří nepřijeli jen z Dobrušky, ale z celé republiky a v hale vytvořili úžasnou atmosféru. Na viděnou příští rok, kdy už se snad Dobrušťákům podaří nějakou tu medaili získat,“ uvedl s úsměvem Josef Nejman.

DOBRUŠŤÁK Jan Verner při střelbě trestného hodu

POŘADÍ Českého poháru 2024:

1. místo Příchovice (5 bodů), 2. místo Tymákov (4), 3. místo 1. NH Brno (2), 4. místo Dobruška (1) bez umístění: Pustějov, Nezvěstice, Nýřany, Svinov, Chomutov, KNH MS Brno, Most, Plzeň - Újezd, Krčín, Studénka, Přeštice, Bakov, Podlázky, Kyšice, Čakovice

NEJLEPŠÍ hráči:

nejlepší brankář: Václav MAJER (Tymákov), nejlepší obránce: Václav BRADA (Příchovice), nejlepší útočník: Ondřej HOŠŤÁLEK (Příchovice), nejlepší střelec: Jan JAHODA (Tymákov) - 26 branek