Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA – Již na konci srpna se rozjela nová sezona 2024/25 také dobrušským národním házenkářkám, které vloni vybojovaly v 1. lize žen stříbrné medaile a v letech 2022 a 2023 oslavily titul mistryň republiky. V týmu se toho ale přes prázdniny hodně změnilo. S týmem se rozloučil trenér Jiří Sychrovský. V základní sestavě citelně schází Dagmar Drašnarová, která je v radostném očekávání, chybí Johana Bašová, kterou čeká operace ruky, zranění potkalo v posledních zápasech také Andreu Henclovou. Ženy Sokola Dobrušky tak mají po šesti odehraných duelech jen tři výhry. Komentář k zápasům on-line deníku Sport Rychnovska poskytla hrající trenérka Petra Vošlajerová.

Dobruška - Bakov 25:14 (15:9)

Branky Dobrušky: 13x Henclová Andrea, 7x Dostálová Petra, 3x Malošíková Nikol, 1x Petrová Bára, 1x Kvapilová Nikola

„Úvodní utkání nové sezóny zahájila dobrušská děvčata doma se středočeským Bakovem. Od počátku vévodily oběma stranám útoky a skóre narůstalo rovnoměrně na obou stranách. Po střídání se hra dobrušské obrany zlepšila a Dobruška si do poločasu zajistila pohodlný náskok. Když zlepšená hra obrany pokračovala i v druhém poločase bylo z toho jasné vítězství Dobrušky a do zápasu se mohly postupně zapojit všechny hráčky z lavičky. V podzimní části sezóny to bylo poslední utkání pro Johanu Bašovou, kterou čeká operace ruky.“

NÁRODNÍ HÁZENKÁŘKY Dobrušky v modrých dresech zakládají další útok. 2x Foto - Pavel Kumpošt

Dobruška - Most 24:8 (14:1)

Branky Dobrušky: 9x Dostálová Petra, 7x Malošíková Nikol, 7x Jelenová Barbora, 1x Petrová Bára

„Most je úplný nováček ligy a tak Dobruška nevěděla, co od zápasu očekávat. Kromě dlouhodobé absence Dagmar Drašnarové a Johany Bašové byla Dobruška oslabena i o Andreu Henclovou. Po předchozích zkušenostech se do obrany před Helenu Kočovou postavila Žaneta Krejčí Václavková a po boku měla dvě útočnice Nikolu Kvapilovou a Petru Vošlajerovou, což se ukázalo, jako dobrý tah a děvčata za svá záda pustila za první poločas pouze jediný gól! Útok nemněl větší obtíže v překonávání soupeřovi obrany a tak se postupně do hry zapojily všechny hráčky a utkání skončilo jasným vítězstvím Dobrušky,“ uvedla Petra Vošlajerová.

Nejčastější sestava DOBRUŠKY

Kočová – Krejčí Václavková, Svobodová, Klučková, Bašová, Domáčková, Vošlajerová, Dostálová, Henclová, Kvapilová, Jelenová, Petrová, Bezvodová, Malošíková, Poláčková. Trenérka Božena Laštovičková a Petra Vošlajerová

Dobruška - Modřany 27:14 (17:7)

Branky Dobrušky: 8x Jelenová Barbora, 7x Malošíková Nikol, 6x Dostálová Petra, 4x Henclová Andrea, 2x Petrová Bára

„Další domácí utkání odehrály Dobrušťačky s Modřany. Od počátku utkání byla Dobruška lepším týmem a jasně zvítězila o 13 branek,“ ohodnotila hrající trenérka Vošlajerová.

Přeštice - Dobruška 17:14 (10:9)

Branky Dobrušky: 6x Dostálová Petra, 4x Jelenová Barbora, 3x Henclová Andrea, 1xMalošíková Nikol

„První venkovní utkání sezóny čekalo Dobrušku v západočeských Přešticích, které bývají pravidelnými aspiranty na medailová umístění. Z počátku hrály prim útoky obou týmů, ale postupem času se hra obran zlepšila. Dobrušská děvčata začala na soupeřky mírně ztrácet a Přeštice se ujaly až tříbrankového vedení. Dobrušské hráčky však v závěru zamakaly a do druhého poločasu vstupovaly se ztrátou jediného gólu. V druhém poločase byl obraz hry zcela opačný, na hřišti převyšovala obrana hru útoků. Ten dobrušský si vytvořil spoustu střeleckých pozic, ale v zakončení se trápil. Přeštice tak postupně odskočily a zvítězily,“ uvedla Petra Vošlajerová.

Tymákov - Dobruška 30:19 (15:12)

Branky Dobrušky: 8x Poláčková Štěpánka, 6x Dostálová Petra, 4x Malošíková Nikol, 1x Jelenová Barbora

„Po prohře v Přešticích čekal Dobrušku jeden z nejtěžších soupeřů, úřadující mistryně ČR z Tymákova. Do utkání ale nastoupila další posila z hlineckého útoku, zkušená Štěpánka Poláčková, pravidelná reprezentantka a dlouhodobě jedna z nejlepších útočnic ligy. Zároveň byla ale Dobruška oslabena o Andreu Henclovou, kdy jí bolest ramene nedovolila nastoupit do utkání. Hrála se od počátku rychlá házená. Dobruška si v první polovině poločasu vytvořila i dvoubrankové vedení. Bohužel ale postupně polevily v tempu a soupeř toho využil a strhl vedení na svou stranu. Druhý poločas Dobrušťačkám nevyšel vůbec, začaly se trápit v útoku a protože soupeř přidával jeden gól za druhým, byla z toho výrazná prohra o 11 branek,“ podotkla legenda dobrušské národní házené.

Studénka - Dobruška 21:20 (12:10)

Branky Dobrušky: 10x Dostálová Petra, 6x Jelenová Barbora, 4x Malošíková Nikol

„Do severomoravské Studénky jely dobrušské házenkářky znatelně oslabené. Od začátku utkání se nedařilo v souhře útoku a tak, když se postupně Studénka dostávala do vedení, vystřídala Dobruška Petru Vošlajerovou z obrany do útoku, hra se zlepšila, ale stále vázlo zakončení. Dobrušským hráčkám nepřálo ani štěstí, když několikrát z jasných pozic nastřelilo pouze tyč. Do druhého poločasu šly Dobrušťačky s odhodláním zpřesnit střelbu a ujmout se vedení. Bohužel nastal opět střelecký výpadek a soupeř navýšil skóre na 18:16. Dobrušské házenkářky se snažily ještě vyrovnat, ale to se jim již nepodařilo a zrodilo se překvapivé vítězství Studénky,“ uvedla Petra Vošlajerová.