Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

OPOČNO – Jak už se stalo tradicí, utkali se na opočenském zimním stadionu na Štědrý den 24. prosince 2023 dopoledne dva odvěcí hokejoví rivalové Sokol Semechnice a opočenští Baroni. Utkání on-line deníku Sport Rychnovska přiblížil Václav Vaněk, brankář Opočna, ale předseda hokejového klubu Sokola Semechnice.

HC Baroni Opočno - TJ Sokol Semechnice  5:4 sn (0:2, 3:2, 1:0)

Branky: Jedlička 2, Šitina, Felcman, rozhodující nájezd Felcman - Franc, Gois, Frýda, Valášek

DERBY!!! Foto - 3x Archív Václav Vaněk

„Derby, které už asi nikdy neuvidíte v soutěžním utkání, se hrálo od začátku stejně tak, jako by šlo o body do krajské ligy. Baroni začali ostřeji a semechnickým chvilku trvalo, než se dostali také do utkání. Opočno tlačilo, ale vedení se ujali hráči Sokola, když z trestného střílení (za každý faul trestné střílení) se trefil Pavel Gois a druhou branku přidal Pavel Franc. Ve druhé třetině Opočno srovnalo na 2:2, když po teči skóroval Dušan Felcman a chvilku po něm Jedlička. Ale po té semechničtí odskočili zase o dvě branky trefami Davida Valáška a Vaška Frýdy. Účet třetiny na stav 4:3 zakončil brankou Šitina. Do třetí třetiny Baroni nastoupili s cílem zvrátit stav utkání a průměrem starší hráči Sokola jen tak tak odolávali a hrozili jen z protiútoků, které ale nevyužili a tak trestal Honza Jedlička, když vymetl růžek Chalupného branky. V samostatných nájezdech byli šikovnější hráči Baronů a tak po šesti letech proher znovu zvítězili.“

Vtipně konec zápasu opět okomentoval Václav Vaněk. „V dramatickém utkání dobře zachytali oba brankáři, nestárnoucí Vašek Vaněk ze Semechnice, který musí zaskakovat v brance Opočna a stárnoucí Jirka Chalupný (směje se).“

KRÁSNÁ TRADICE na Štědrý den v Opočně. Nahoře vítězný tým Baronů a dole Sokol Semechnice