Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

KOSTELEC N. O. / DOBRUŠKA - V Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje bylo ve středu 17. dubna 2024 na programu čtvrtfinále a Rychnovsko v něm mělo troje zastoupení! Velký obrat zažila Solnice v Kostelci, kde již 0:2 prohrávala, Dobruška držela remízu se suverénem letošního krajského přeboru Policí nad Metují až do 91. minuty! Trenéři již začali připravovat jména střelců pokutových kopů, bohužel z posledního centru dal vedoucí tým KP gól … V semifinále tak můžeme držet pěsti už jen Solnici. Výsledky, branky, sestavy a ohlasy trenérů přináší on-line deník Sport Rychnovska níže.

VYROVNÁNO 2:2! Raduje se Solnice Luboš Pavlíček a vpravo střelec branky David Motl. Přihlíží kostelecký Petr Brandejs. Foto – Eva Šebová

FK ROJEK Kostelec nad Orlicí - SK Solnice  2:3 (2:2)

Branky: 8. Poledno Adam, 20. Kotyza Ondřej - 36. Dostálek Richard, 40. Motl David, 55. Vítek Marek

Sestava Kostelce: Adamčiak Jan, Bečka Ondřej, Klapal Petr (C), Vodička Jan, Müller Radek, Kytlík Matej, Cvejn Daniel, Říha Lukáš, Poledno Adam, Kotyza Ondřej (60.Hrubý Vítězslav), Brandejs Petr (46.Sejkora David)

Sestava Solnice: Lehký Jan, Ptáček Robin, Jedlička Martin (C), Dymák Lukáš, Valášek Daniel, Krolop Josef (46.Nejman Josef), Motl David (85.Nosek Pavel), Zarnadze Irakli (74.Volf David), Tobiška Ondřej (46.Jaroš Jaroslav), Pavlíček Luboš (46.Vítek Marek), Dostálek Richard

Kamil Kaplan, (statutární zástupce Kostelce): „Do utkání jsme vstoupili aktivně a ujali se vedení 2:0. Soupeř však stihl do poločasu vyrovnat. Náš srdnatý bojovný výkon však na kvalitu hostů nestačil, ti ve druhém poločase třetí brankou rozhodli o svém těsném vítězství.“

Pavel Potužník, (trenér Solnice): „Katastrofální začátek! Ve 20. minutě prohráváme 0:2. Zlepšenou hrou jsme zvládli do přestávky vyrovnat, a ve druhém poločase otočit výsledek v náš prospěch. Ale je to už čtvrtý zápas stejná „písnička“! Hrubé individuální chyby, střelecká nemohoucnost a současná forma hráčů na bodu mrazu. Ještě, že nám jdou teď zápasy v rychlém sledu za sebou a věřím, že se už v sobotu odrazíme v Náchodě od pomyslného „dna“ a začneme se zase fotbalem bavit.“

ZA CENU FAULU zastavuje domácí Radek Muller Davida Motla (č. 22). Vlevo připraven ke sprintu Lukáš Říha. Vzadu přihlíží kapitán Solnice Martin Jedlička a kostelecký Ondřej Kotyza. Foto – Eva Šebová

SK Dobruška - Spartak Police nad Metují  0:1 (0:0)

Branka: 91. Lehkobyt Ivan

Sestava Dobrušky: Pěnička Marek, Prostředník Lukáš, Karal Vlastimil, Moník Jaroslav, Vávrů Jakub (71.Eimann Daniel), Hašek Aleš (62.Krištof Kristián), Feichtinger Pavel, Krahulec Pavel (C), Světlík Lukáš, Doucek Denis, Čančara Matyáš

Milan Petřík, (trenér Dobrušky): „Sehráli jsme velmi dobré utkání, ve kterém jsme museli plnit stoprocentně taktiku na soupeře, abychom uspěli. Hosté byli lepší v prvním poločase, ale postupem času jsme jim dovolovali čím dál méně. Proto je velká škoda, že to nedošlo do penalt. Za výkon jsme si to zasloužili. Už před sezonou jsem dal cíl, že dojdeme do finále. Nepovedlo se. Mrzí nás to, ale s takovým soupeřem to úplně ostuda není. Hráčům děkuji a soupeři gratuluji.“