Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA – Tři zápasy, tři výhry, plný počet bodů a vedení v divizi mužů! Dobrušťáci hráli s Jabloncem nad Nisou 28. září 2024 o průběžné 1. místo a po napínavém průběhu vyhráli 9:7! Florbalistky Dobrušky zatím na výhru v nejvyšší české soutěži, extralize, čekají. S Tatranem Střešovice v neděli 29. září obdrželi deset branek. Obrovskou vzpruhou bylo pro naše ženy takřka domácí prostředí, když do Prahy zavítalo na padesát dobrušských fanoušků, kteří jsou prostě super!

Divize - muži

Florbal Jablonec nad Nisou - FBC KAMAT DOBRUŠKA  7:9 (3:1,0:4,4:4)

Branky a asistence: Moravec (Neuman), Matějů, Moravec, Čtvrtečka (Neuman), Čtvrtečka (Hejhal), Jakubský (Flegl), Čtvrtečka (Tuček), Jakubský (Moravec), Jakubský

Sestava: Tuček (König) - Neuman, Pekárek, Moravec, Čtvrtečka, Flegl - Kosař, Holeček, Čtvrtečka, Jirák, Kulhánek - Chaloupka, Hejhal, Matějů

Dobrušské florbalisty čeká v sobotu 6. října zápas v Železném Brodě, o týden později domácí zápas s Jičínem. Foto - 2x Archív FBC Dobruška

Tomáš Vidlák (trenér Dobrušky): „Dnes jsme narazili na opravdu výborného soupeře, který nám svojí aktivitou dělal velké problémy. Po úvodní třetině jsme si v kabině něco řekli, zlepšili se a druhou část jsme opanovali. Závěrečné dějství přineslo neuvěřitelné drama, které jsme díky naší obětavosti dotáhli do vítězného konce. Dnes si odvážíme velmi cenné body proti vynikajícímu soupeři. Děkuji celému týmu za nasazení a bojovnost a zdravíme všechny do Dobrušky.“

Extraliga – ženy

Tatran Střešovice - FBC KAMAT DOBRUŠKA  10:1 (2:0,3:0,5:1)

Branky a asistence: Kyšková (Nádeníková K.)

Sestava: Špačková (Dubská), Zeisková, Horáková, Peterová S., Vávrová, Peterová D. - Bašová V., Ambrožová, Nádeníková K., Fleglová, Kyšková - Ulbrichová, Nádeníková L., Eimannová, Bartošová, Buchalová - Poláčková, Jedličková, Bašová M.

MISTRYNĚ 1. ligy z Dobrušky (bílé dresy) hrají historicky poprvé extraligu!

Jan Černý (trenér Dobrušky): „Ve druhému utkání čekal na dobrušské ženy Tatran Střešovice, který prozatím vede tabulku ČEZ Extraligy. Dobrušťačky celkem dobře chytily tempo utkání a i přes lepší technickou vybavenost domácích hráček, dokázaly naše hráčky držet první minuty se soupeřkami krok. Míček byl sice více na hokejkách Tatranu, který si vypracovával střelecké příležitosti, ale poctivá obrana s chytající Špačkovou si první minuty vedly skvěle. Bohužel první potrestané chyby přišly ve 14. a 15. minutě, kdy se Tatran dvěma brankami ujal vedení. Dobruška dál pokračovala v aktivním přístupu a vyrážela do nebezpečných protiútoků. Branku se ale v prvních dvou třetinách vstřelit ženám nepovedlo. Druhou třetinu využili domácí rychle chybu a po dvaceti vteřinách to bylo 3:0. Tatran do poloviny zápasu přidal ještě dvě branky. Dobruška obětavě bránila a snažila se dostat do brankového zakončení. Nicméně třetí třetina byla z pohledu našich žen nejmíň povedenou, alespoň co se vyprodukovaných a následně Tatranem potrestaných chyb. Pozitivem ale určitě je, že Dobrušťačky dokázaly až do sa motného konce utkání držet tempo a být poctiví v každém střídání. Nakonec to neslo i svoje ovoce, když se o zaslouženou branku postarala Kyšková. Bohužel to i tak pro ženy znamenalo nelichotivou prohru 1:10. Obrovskou vzpruhou pro Dobrušku bylo takřka domácí prostředí, když do prahy zavítalé bezmála padesátka dobrušských fanoušků, kteří vytvořili skvělou atmosféru a hnali holky v každém střídání! Další utkání odehraje Dobruška již tuto sobotu, na domácí palubovce proti FBŠ Bohemians.“