Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA – Tak to je a bude, finále jak má být! Úvodní duely skončily výhrami domácích celků, o vítězi první ligy se tak bude rozhodovat v sobotu 13. dubna 2024 ve třetím zápase, opět v Dobrušce! První souboj vyhrála před beznadějně vyprodanou dobrušskou halou v prodloužení FBC Dobruška 3:2, v neděli pak vyhrály v Praze Kunraticích 4:2 domácí florbalistky. Dobrušské florbalistky přijel podpořit také mocný výjezd jejich fanoušků. V obou finálových zápasech se blýskla celkem třemi brankami Adéla Vávrová a celkem 42 zásahy brankářka Karolína Špačková. Komentář k zápasům poskytl on-line deníku Sport Rychnovska Jan Černý, hlavní trenér Dobrušky.

OBROVSKÁ RADOST dobrušských florbalistek, dojetí, ovace nadšených diváků, to byla sobota v hale Pulická. Foto – Tomáš Pecen

FBC DOBRUŠKA – FAT PIPE Tigers Start98  3:2p (0:0, 1:1, 1:1,1:0)

Branky a asistence domácích: Vávrová (Peterová), Vávrová (Eimannová), Poláčková (Bašová M.). Zásahy brankářky Špačkové – 15

Sestava Dobrušky: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Buchalová - Kyšková, Jedličková. Trenéři: Jan Černý a Tomáš Vidlák.

První finále hostila dobrušská hala Pulická, která byla opět beznadějně zaplněná. Cestu za florbalistkami si našlo na 544 fanoušků, kteří od úvodního hvizdu podporovali domácí ženy. Ty se do pražských soupeřek pustily hned od začátku, tak jak jim je vlastní, ale hráčky Tigers poctivě bránily. V úvodu druhé části proměnily hráčky Tigers jeden z protiútoků a šly do vedení. Naštěstí odpověď přišla už o tři minuty později z hokejky naší Vávrové. Ve třetí třetině dostaly domácí hráčky příležitost skórovat z přesilové hry, tu ale využily soupeřky a šly podruhé v zápase do vedení! Pokračovalo další urputné dobývání branky pražského Startu. A podařilo se! Tři minuty před koncem vyrovnala již podruhé Adéla Vávrová. Dobrušťačky byly na koni a hnaly se za rozhodujícím gólem, ten ale musel počkat až do prodloužení. V něm pokračoval tlak domácích a vyvrcholil ke konci druhé minuty prodloužení, když míček dorazila za brankovou čáru Poláčková. Dobruška se radovala z prvního bodu v sérii!

Jan Černý (trenér Dobrušky): „Dneska by se nám to hořce kousalo, jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Soupeř byl dobře připraven a my jsme dobývali tuhou obranu se skvělou gólmankou. První bod máme, zítra jdeme znovu od nuly bojovat o ten rozhodující. Děkujeme všem pořadatelům a našim neskutečným fanouškům. To co předvádí je naprosto úžasný, DĚKUJEME!“

HISTORICKÝ ÚSPĚCH už mají v Dobrušce na tričkách, kšiltovkách a dalších suvenýrech

FAT PIPE Tigers Start98 – FBC DOBRUŠKA  4:2 (1:2,0:0,3:0)

Branky a asistence hostí: Vávrová (Peterová D.), Peterová S. Zásahy brankářky Špačkové – 27.

Nedělní odveta na jižním městě v Praze byla znovu před parádní diváckou kulisou, kterou podpořil také mocný výjezd dobrušských fanoušků. Ti viděli oproti sobotě živější soupeřky, které se snažily využít domácí prostředí. Jako první také již po pěti minutách otevřely skóre, když využily přečíslení. Odpověď ale byla bleskurychlá! Hned po buly využila protiútok Adéla Vávrová a bylo srovnáno. O deset minut později bylo ještě veseleji, když po dorážce zvýšila Sandra Peterová. Utkání nabízelo dál šance na obou stranách, ale obě brankářky předváděly parádní zákroky a dalších třicet minut nepustily za svá záda jediný míček! To se ale změnilo ve třetí třetině, nejprve když domácí hráčky vyrovnaly a poté dostaly výhodu dvou trestných střílení, které využily a zhatily tak Dobrušce šance na výhru v tomto utkání. O vítězi první ligy se tak rozhodne ve třetím utkání, které bude hostit opět Dobruška.

ZÁJEZD FANOUŠKŮ na finále do Prahy organizoval sám klub!

Jan Černý (trenér Dobrušky): „Děkujeme našim skvělým divákům, kteří nám tady vytvořili fantastickou domácí atmosféru. Holky dnes dřely, ale bohužel to nestačilo, nevadí, dáme se do kupy a za týden se doma rozhodne. Díky za zápas.“