Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

DOBRUŠKA – Páté kolo nejvyšší české florbalové soutěže Extraligy žen odehrály Dobrušťačky proti Crazy Girls Liberec, který slavil doposud jedinou výhru. I když se o skvělou kulisu zápasu opět starali fanoušci z města F. L. Věka, k bodům to ze severu Čech nestačilo. Každopádně rozdíl dvou branek ukazuje, že se dá v Extralize hrát s každým, Dobrušťačky jsou blízko, třeba již v sobotu proti Vítkovicím. Těsně druzí jsou i po pátém zápase v divizi dobrušští muži, kteří si snadno poradili s Jičínem.

PODĚKOVÁNÍ skvělým dobrušským fanouškům, kterých do Liberce přijelo opravdu hodně. Foto - 3x Archív FBC Dobruška

CRAZY GIRLS FBC Liberec - FBC KAMAT DOBRUŠKA  5:3 (2:1,1:0,2:2)

Branky a asistence: Poláčková (Vávrová), Peterová D. (Jedličková), Buchalová (Bašová V.)

Sestava Dobrušky: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Nádeníková K., Fleglová, Peterová S. - Ambrožová, Bašová M., Eimannová, Bartošová, Buchalová - Jedličková, Kyšková

Komentář Jana Černého, hlavního trenéra FBC Dobruška: „Do zápasu s Libercem nevstoupily dobrušské ženy vůbec dobře a už po dvou minutách prohrávaly 0:1, kdy domácí potrestaly chybu v rozehrávce. Domácí pak dále diktovaly tempo hry. Naše hráčky se nadechly v desáté minutě, kdy nejprve Špačková zlikvidovala nařízené trestné střílení a o chvíli později využila protiútok Poláčková a srovnala stav na 1:1. Aktivnější byly ale dál liberecké ženy, které si tvořily šance po úspěšně vyhraných osobních soubojích. Dvě minuty před koncem tak přidaly druhou branku a zaslouženě vyhrály první část. Do Liberce si našlo opět cestu značná část dobrušských fanoušků, kteří vytvořili skvělou kulisu zápasu. Ta určitě pomohla našim ženám k částečně zlepšené hře ve druhé třetině, ta ale bohužel branku nepřinesla. Naopak to byly domácí hráčky, které po důrazu před brankou Špačkové přidaly třetí gól a odskočily do rozhodujícího náskoku. Poslední část utkání byla z dobrušské strany nejpovedenější. Sice nejdříve zafungovalo pravidlo nedáš – dostaneš, kdy se po neproměněném trestném střílení ujaly domácí hráčky vedení už 4:1, ale naše ženy to nezabalily! Snížila Diana Peterová a i když po závěrečném tlaku a hře v šesti přišla pátá branka Liberce, Dobrušťačky se postaraly ještě o jedno snížení a to z hole Buchalové minutu před koncem. V poslední minutě si naše hráčky vytvořily ještě pár šancí, ale na zvrat v utkání to už nestačilo a tak ani z Liberce si naše ženy bohužel body nepřivezly.“

DRUHÉ vítězství Liberce v Extralize je na světě. Foto - Facebook CRAZY GIRLS FBC Liberec

Divize – muži

FBC KAMAT DOBRUŠKA - FBK Jičín  7:2 (2:1,3:0,2:1)

Branky a asistence: Holeček (Kosař), Čtvrtečka (Neuman), Kosař (Neuman), Kulhánek (Jakubský), Jakubský (Moravec), Čtvrtečka (Hejhal), Matějů (Kollert D.)

Sestava Dobrušky: König (Tuček) - Oubrecht, Pekárek, Jakubský, Moravec, Kulhánek - Kosař, Holeček, Čtvrtečka, Hejhal, Neuman - Matějů, Chaloupka, Jirák, Čejpa, Kollert D., - Kollert J.

DRUHÉ MÍSTO drží aktuálně v divizní tabulce borci z Dobrušky

Komentář Jana Černého, vedoucího FBC Dobruška: „Muži vstoupili do utkání s Jičínem velmi dobře a už ve čtvrté minutě otevřel skóre Holeček, který se prosadil střelou z půlky hřiště. Druhou branku přidal o dvě minuty později Čtvrtečka, který vybojoval míček před brankou soupeře a bekhendem poslal míček do branky. Osmělili se také hosté, kteří využili špatnou rozehrávku Dobrušťáků a snížili na rozdíl jediné branky. Rozhodující náskok si Dobruška vytvořila ve druhé třetině, nejprve využil přesilovou hru Kosař a později využil přihrávku zpoza branky Kulhánek, 4:1. Když přidal v oslabení pátou branku Dobrušky Jakubský, šli domácí již do vedení o čtyři branky. Také ve třetí třetině pokračovala aktivní hra Dobrušťáků. V deváté minutě se podruhé trefil Čtvrtečka a poslední sedmou branku Dobrušky přidal Matějů, který se trefil po ráně od mantinelu. Závěrečnou radost trochu pokazila branka ve vlastní přesilovce, ale to už bylo jen kosmetické upravení výsledku od hostů. Nic to nezměnilo na faktu, že Dobrušťáci bodovali i v tomto utkání a po pěti kolech drží krásné druhé místo o bod za vedoucí Rtyní. Další utkání čeká muže už tuto sobotu v Turnově.“

PRVNÍ BRANKU zápasu obstaral trochu kuriózně obránce Jakub Holeček

Komentář Václava Grulicha, asistenta trenéra: „Zápas byl od začátku v naši režií, hráli jsme trpělivě a to přineslo góly. Soupeř, který se snažil aktivní hrou a napadáním chodit do brejků. Děkujeme soupeřům, rozhodčím a divákům.“