Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

SKUHROV N. B. První běžkařské krajské závody letošní sezóny pořádal 29. prosince 2023 oddíl Wikov SKI Skuhrov nad Bělou a to 62. ročník Kritéria posledního sněhu. Na to, jak se závody povedly, jsem se zeptal Jany Křepelové, skuhrovské trenérky.

„Škoda, že sněhová nadílka v Deštném v Orlických horách nevydržela. Závod jsme museli přesunout k lovecké chatě u Luisina údolí. Obtížné podmínky jsme za pomoci rodičů zvládli a asi 150 závodníků se mohlo připravit ke startu. Naše barvy byly vidět a na bednu se postavilo hned několik našich svěřenců. Pro některé malé závodníky to byly první závody na lyžích a zvládly je na výbornou. Chce to odvahu, trpělivost i hodně houževnatosti.“

NA 150 ZÁVODNÍKŮ se zúčastnilo skuhrovského Kritéria posledního sněhu.  Foto - 4x Archív Facebook Wikov SKI Skuhrov n. B.

Kromě domácích se představili závodníci řady oddílů jako Olfin Car Ski team Trutnov, SKI Police nad Metují, TJ Spartak Letohrad, LS Dolní Branná, BKL Machov, eD systém Silvini team a další.

VÍTĚZOVÉ

V běhu na 10 km v kategorii muži a junioři vyhrál Jan Maryška. V mužích nad 40 let pro změnu Roman Pross. Trať na 5 km vyhrála mezi ženami Vendula Křoustková. Kategorii mladší dorostenci ovládl Marek Beneš a starší dorostenky Adéla Pohlová. V běhu na 4 km vyhrála v kategorii mladší dorostenky Simona Bubeníčková. Kategorii U15 chlapci ovládl Václav Liskovský, u dívek Lucie Horká. Na čtyřkilometrové trati závodili také starší žáci. V ročníku 2010 vyhrál Matěj Beran a ročník 2011 ovládl Jan Horáček.

V běhu na 3 km vyhrála u starších žákyň v ročníku 2010 Elen Hromádková a ročník 2011 ovládla Amálie Komfeldová. Na téže trati se představili také mladší žáci a vítězem se stal Filip Štangler. Na dvoukilometrové trati si zazávodilo 22 mladších žákyň a vyhrála Michaela Kráčmarová. Připravena byla také kilometrová trasa a té se účastnilo na 34 nejmladších žáků a žákyň. Vyhráli Eliška Hůlková mezi děvčaty a Adam Křenek mezi chlapci. Nejkratší byl půlkilometrový běh pro minižáky a minižákyně. Vyhráli Josef Adam Beran a Marie Hornychová.

Kompletní výsledky:

KPS_OP_29_12_2023-výsledky.pdf

ČESKÝ pohár v Bedřichově

Ve stejnou dobu se pořádal FIS Český pohár v běhu na lyžích v Bedřichově v Jizerských horách. „Ano, s trenérem Petrem Michlem tam odjela Veronika Holíková, Renata Skálová, Josefína Mládenková i Filip Cabrita (portugalský reprezentant – pozn. Sportu Rychnovska). V závodě mladších dorostenek na 5,1 km klasicky dojela Verča sedmá a Renata osmá. Josefína jako starší dorostenka byla na trati 6,8 km klasicky šestá. Velká gratulace. Druhý den se musel závod volnou technikou kvůli počasí zrušit,“ uvedla Jana Křepelová, která se už těší na další závody, na sněhovou nadílku a na Orlický maraton, který bude v roce 2024 jubilejní!

V KATEGORII starší dorostenky obsadila Josefína Mládenková 6. místo z 35 nejlepších běžkyň Česka