Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

SKUHROV N. B. - Krásné ukončení závodní zimní sezóny pro oddíl Wikov SKI Skuhrov nad Bělou. Nejblyštivější je stříbrná štafetová medaile z mistrovství České republiky v Horních Mísečkách. Oslovil jsem trenérku Janu Křepelovou, která on-line deníku Sport Rychnovska poslední úspěšná vystoupení svěřenců Petra Michla popsala.

STŘÍBRO z mistrovství ČR pro štafetu ve složení, zleva: Veronika Holíková, Renata Skálová a Lucie Horká. Foto – 3x Archív SKI Skuhrov

„Doufali jsme, že zima ještě ukáže svou sílu. Bohužel. Tréninky od ledna byly na zbytku sněhu pod Velkou Deštnou nebo dojíždění až do Nového Města na Moravě. Ti nejmenší už museli začít v únoru chodit do tělocvičny. Kdo aspoň trochu mohl, na sníh se dostal. Krajské závody už nebyly. Jsme vděční aspoň za Český pohár a Mistrovství ČR. Závodit mohli jen starší žactvo a dorost. I tak jsme si ze závodů dovezli spoustu krásných umístění. Nejúspěšnější z nich byly Veronika Holíková s Renatou Skálovou, ve Vimperku si dojely pro stříbrnou medaili v team sprintech. Josefína Mládenková získala stříbrnou medaili za 8km klasicky. I v ostatních závodech se holky umísťovaly do 6. místa, tzv. pódiová umístění, nebo těsně za pódiem. Během posledního závodu MČR v Horních Mísečkách Verča s Renatou poskládaly team pro závěrečnou štafetu s Lucií Horkou z Olfin Car Ski Team Trutnov a zabojovaly, přivezly si stříbrnou medaili! Holky, gratulace – krásná tečka za sezónou a super motivace do další zimy!“

V TEAM SPRINTU zviditelnily skuhrovácký oddíl Veronika Holíková s Renatou Skálovou, když si doběhly pro 2. místo

Výsledky:

MČR v běhu na lyžích, dorost (U15-16) – štafeta 3x2,5km

1.SKI Jilemnice I. 21:26.5, 2. Královéhradecký kraj (Holíková, Horká, Skálová) 21:36.1 (-9,5), 3. Dukla Liberec I. 22:15.4 ……….. (z 18 družstev)

MČR v běhu na lyžích, dorost (U16) – 4km volně

1.Špicarová 12:57.9, 2.Nebusová 13:16.2, 3.Bradnová 13:49.5, 4. Holíková (Skuhrov) 13:52.7 (-54.8) ……. (z 34 závodnic)

O TŘI VTEŘINKY utekla Veronice Holíkové individuální medaile z mistrovství ČR v běhu na 4km volně

Český pohár v běhu na lyžích, dorost ml. (U16) – sprint dvojic

1.SKI Jablonec n.N. I. 13:18.1, 2. Wikov SKI Skuhrov (Holíková, Skálová) 13:18.7 (-0,5), SKI Jilemnice I. 13:23 …………….. (z 21 družstev)

Český pohár v běhu na lyžích, dorost st. (U18) - 8km klasicky

1.Cilichová Anna 20:49.8, 2. Mládenková Josefína (Skuhrov) 21:16.1 (-26.3), 3. Gubančoková Silva 21:25.2 …………… (z 28 závodnic)