Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

RYCHNOV N. K. - Na trati „Pacovského propadu“ bojovali 19. května 2024 naši nejlepší motokrosaři o další mistrovské body v seriálu „HT Group Open Mistrovství České republiky“. Jejich jezdecké umění, dobře připravená trať, příjemné počasí, to vše do ochozů přilákalo velké množství diváků, kteří byli spokojeni s průběhem závodních jízd. Na to, jak hodnotí samotný závod a jak se dařilo jezdcům z Rychnovska jsem se zeptal Josefa Vašíčka.

ČTVRTÝ je průběžně v kategorii MX2 Josef Novák z Lible u Rychnova nad Kněžnou. Foto – 4x Archív Josef Vašíček

„Zvlášť 1. rozjížďka kategorie MX1 byla dramatická. Náš loňský mistr Jakub Terešák měl výborný start a i když se zkušený německý jezdec v barvách českého týmu Haas Racing snažil, jak jen nejlépe mohl, na Terešáka prostě neměl. Ale vše si pak vynahradil v 2. jízdě. Do bojů zasáhli i tři naši jezdci. V nejvíce obsazené kategorii MX2 bylo dokonce převzato padesát jezdců! Mnozí z nich se tak svezli pouze v dopolední kvalifikaci, protože podle řádů jich mohlo v závodě startovat pouze čtyřicet nejrychlejších. Náš Josef Novák z Lible u Rychnova nad Kněžnou se bez problémů kvalifikoval 11. dosaženým časem. V závodě byl ještě výrazně lepší. V obou jízdách dobře odstartoval a držel krok s naší špičkou. Celkově byl klasifikován na 5. místě a bodový zisk ho výrazně posunul v tabulce šampionátu na průběžnou čtvrtou pozici!

MOTOKROSAŘ Martin Ludvík z Petrovic

Premiéru v nejvyšší třídě MX1 měl petrovický Martin Ludvík, který letos přešel z motocyklu Suzuki 250 specifikace MX2 na silnější Yamahu 450 MX1. Na mistrovské body sice nedosáhl, ale obě jízdy dokončil na 26. a 24. pozici. Ve veteránské kategorii patří mezi naše nejlepší zkušený Michal Votroubek z Čermné nad Orlicí. V kvalifikaci zajel druhý nejrychlejší čas. Skvěle zajel obě jízdy a vystoupil na stupně vítězů. V druhé jízdě Michal předvedl perfektní start a získal „holeshot“, tj. ocenění za prvenství po startu.