Sport Rychnovska

Regionální sportovní zpravodajství

z celého Podorlicka

Rychnovsko, Dobrušsko, Týnišťsko, Kostelecko, Vamberecko, Rokytnicko

RYCHNOV N. K. - Před prázdninovou pauzou pokračoval 22. června 2024 motokrosový seriál Nova Cup již šestým závodem. Jezdci se tentokrát sešli na trati v nedalekém Klášterci nad Orlicí. A opět se v některých kategoriích dařilo našim jezdcům. Dva z nich dokonce vystoupili na stupínek nejvyšší, Martin Pácha a Petr Mach!

STUPNĚ VÍTĚZŮ v kategorii 21-32 let. Na nejvyšším stupínku zlatý Martin Pácha z Rokytnice v Orlických horách, druhý Mateusz Owczarek z Polska a bronzový Jaromír Vondruška z Albrechtic nad Orlicí. Foto – 3x Archív Josef Vašíček

Oslovil jsem Josefa Vašíčka, aby zhodnotil výsledky především jezdců z Rychnovska. „Naši jezdci ovládli tradičně kategorii 21 - 32 let. Suverénně vyhrál obě jízdy Martin Pácha. Dařilo se i Jaromíru Vondruškovi, kterému uniklo celkové druhé místo při shodě bodů s polským jezdcem Owczarkem. Po šesti letech se do motokrosu vrátil doudlebský Jiří Merganc a dokázal, že jezdit nezapomněl. Krásně se dívá i do průběžného pořadí seriálu, protože na prvních čtyřech místech jsou naši jezdci. Vede i nadále Martin Pácha (424 b.) před Jaromírem Vondruškou (412 b.), Pavlem Křížkem (388 b.) a Vítem Špačkem (351 b.).

KATEGORII 45 - 54 let ovládl náš Petr Mach z Bohdašína

Zajímavá byla i kategorie jezdců 45 - 54 let. Obě jízdy vyhrál s přehledem Petr Mach. Snažili se i Josef Sládek a Viktor Špaček, ale na stupně vítězů jejich výkony tentokrát nestačily. I zde jsou naši v čele seriálu, protože vede Petr Mach s 454 body před Josefem Sládkem s 437 body a Viktorem Špačkem s 364 body. V licenčních jezdcích získal celkové druhé místo Dominik Dytrt.“

CELKOVÉ umístění všech našich jezdců:

Kategorie 65 ccm:

5. Eliáš Sládek, Kostelec nad Orlicí, KTM, 4.+5.

7. Aleš Brandejs, Častolovice, Yamaha, 7.+7.

10. Tomáš Procházka, Tutleky, Gas Gas, 10.+10.

Kategorie Junior 13-20 let:

6. Václav Štěrba, Ještětice, Husqvarna, 6.+5.

10. Michal Brandejs, Kostelec nad Orlicí, Yamaha, 11.+10.

11. Dominik Rochl, Dobruška, Gas Gas, 3.+21.

15. Michal Pňáček, Častolovice, Yamaha, 15.+14.

Kategorie 21-32 let:

1. Martin Pácha, Rokytnice v Orlických horách, Yamaha, 1.+1.

3. Jaromír Vondruška, Albrechtice nad Orlicí, KTM, 2.+3.

6. Vít Špaček, Rychnov nad Kněžnou, Yamaha, 5.+6.

7. Jiří Merganc, Doudleby nad Orlicí, Yamaha, 7.+7.

STUPNĚ V KATEGORII Licence, první Daniel Stýblo, stříbrný Dominik Dytrt z Pěčína a třetí Jakub Bednář

Kategorie 33-44 let:

6. Roman Švadlenka, Svídnice, Suzuki, 6.+6.

Kategorie 45-54 let: